seprator

Svoboda volby

seprator
31Říjen 2021
blog_shape

V každém okamžiku si můžeme svobodně zvolit to, čemu dáme pozornost.

Přestat se trápit

Ne vždy je jednoduché pozornost změnit, protože mnohokrát věci vnímáme nevědomě. Máme pozornost na nějaký problém, ale nevíme o tom. Nemáme to zvědomělé, a tudíž to nemáme pod kontrolou. Jsme pod tímto problémem a pod jeho nadvládou.
Roky se třeba trápíme událostmi, které se staly v minulosti a nepřijetím si k této události vytvoříme negativní emoční vazbu. Teď a tady máme potom stejnou emoci utrápenosti, jako v minulosti. Touto absurdností si kazíme život.

Nejsme svou minulostí

Se stejnou emoční úrovní nahlížíme do budoucnosti, kdy se naše myšlenky navážou na negativní emoční rozpoložení a vytvoří další strašlivé obrazy a vize. Kruh strachu, úzkosti, apatie se uzavírá.
Z této pasti existuje cesta ven. Nejprve je důležité se zastavit a udělat si deset minut času sám na sebe. Zvědomit si svůj stav tím, že budeme pozorovat svoji emoci vnitřním zrakem.

Emoci pak můžeme říct: „Přijímám tě“.

Za pár vteřin, či minut se emoce rozplyne.

Neméně funkční je zvědomování svých pocitů: „Teď se cítím špatně, cítím strach, strach z nepřijetí, strach ze samoty, atd.“.

Toto zvědomění způsobí rozeznání, že nejsme svojí minulostí, ani pocitem z ní. Osvobodíme se a naše vize zbavíme emoční zátěže. Jsme svojí přítomností, která nás osvobozuje. Pochopíme, že pozorností na přítomnost ve svém těle způsobíme osvobození. Jsme věčností uvnitř nás. Uvnitř našeho těla můžeme však pozorovat mnohem více. O tom však někdy příště.
Teď je důležité zklidnit mysl a vnímat svobodu ve vnitřním těle, vnitřní bytosti. Tam je vše ukryté.

ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ

ZDE zadej svůj e-mail, kam Ti budou chodit veškeré informace o plánovaných akcích a aktuálním dění. Budeš mít vše z „první ruky“.

Těším se na spojení.

No Realted Post Found

Kontakty

petr@osvobozenamysl.cz

Sociální sítě

shape
©2022-2024 | Osvobozená mysl s.r.o., IČ 27847802, sídlo Hvozd 158, 798 55
Obchodní a reklamační podmínky | Ochrana osobních údajů a cookies | vytvořil DigitalniDurian.cz
Tyto stránky využívají platební bránu Comgate